Princessbet promosyonu
Haberler

Gary Lineker bakış açısına sahip sadece BBC erkeği değil

BBC şok edici olabilir, ancak iyi ima ediyor. Rakip değil, şüphesiz, federal hükümet bundan hoşlanmıyor ve onu muhalefet olarak görüyor.

Ne zaman BBC Sport departmanları için çalışan kişilerle konuşuyorsunuz – şimdiki haftalarda olduğu gibi – hem faydalanılan hem de serbest çalışan, çok sayıda kişinin kendi arkasını örtmek için ne kadar dikkatli olduğunu anlıyorsunuz, şaşırtıcı bir şekilde değil.

Hammersmith ve Fulham Conservative Celebration’ın önceki başkan yardımcısı ve şu anda BBC’nin Genel Direktörü olan Tim Davie, personele kişisel görüşlerini açıklamalarını önlemek için bilgilendirdi. kişisel sosyal ağ hesapları kendi başlarına siyasi tartışmanın endişelerini sunar. Federal hükümet, herhangi bir yerde ve ne zaman olursa olsun eleştiriyi vekâleten kapatıyor mu? Bana öyle geliyor.

Bunun nasıl gerçekleştiğini görebilirsiniz. BBC Sport için çalışın, sporda daha fazla devlet maliyeti için bir projeye geri dönün ve Mail, çok fazla ödenen BBC solcuları ve kamu parasının cömertliği ile yaşayan sosyalistler hakkında hızla olumsuz bir hikaye yürütmektedir. O prizmadan ne geçerse geçsin, gerçeklik tamamen çarpıtılır, BBC koruyucu modda kalır, Trots and Commies yuvası olarak boyanır ve evinizde büyük eski İngiliz halkının neden sol kanat propagandası yaptırmak için para ödediği konusunda endişeler sorulur.

Seçim boyunca, bir BBC iş görüşmeci, İşçi Partisi’nin gerçekten kemer sıkma süreci boyunca federal hükümet. Nasıl, anlamıyorum, nasıl gidiyorsun. İşveren, “yanılıyorsunuz; aslında bakış açınızı çare olmayan bir şeye dayandırdınız” diyemedi. İşte bu işleyişte endişe kültürü.

“Bir iç radar; uzak durmanız gereken şeyler. Kendinize sormalısınız, aklınızı konuştuğunuz için kömürlerin üzerinde taşınmanın zahmetine değer mi? “

Gary Lineker bazen federal hükümet politikasına yönelik eleştirilere tweet atan ve övgülere paralel olarak bunu yaptığı için düpedüz ateşlenenler. HMRC ile olan mevcut anlaşmazlığında , bu gerçeği bir kanıt olarak kullanıyor fiilen BBC çalışanı, ancak serbest meslek sahibi. BBC personelinin azaltılmasını önerdiği ve o olmadığı için bu başlı başına büyüleyici.

“Gary’yi çok seviyorum ve ona minnettarım, ancak şirket tarafından iki kez talep ediliyor, çünkü şimdiye kadar başka birinin Twitter hesabını kapatması için bilgilendirilmiş olacaktı, hatta bir serbest meslek sahibi ya da en azından Siyasi görevler yapmayı bırak. Buradaki diğer bireylerin sayısı federal hükümet politikası ve bakanlara karşı çıkıyor mu? Tamam, serbest çalışıyor, ancak yine de BBC futbol korumasının ön cephesinde ve merkezinde. Neden diplomatik bir dokunulmazlık olduğunu anlamıyorum. Olası güçler için bir yöntemle çalışması gerekiyor. Liberallere atılacak et, muhtemelen? “

Futbol son derece politik ve çeşitli yöntemlerle tartışmalı, muhtemelen şimdi her zamankinden daha fazla. Marcus Rashford gibi kişiler, kutlama politikaları olmasa da gerçekten politik ve şüpheli davranıyorlar. Kel gerçekleri bildirmek bir şeydir, ancak bir konuşmacının veya basın muhabirinin, örneğin, zengin bir ülkede gıda sıkıntısına bile ihtiyaç duyulmaması gerektiğini söylemesi o kadar kötü olur mu? Belirtilmedi. Yaptıysanız, yakanızın Davie tarafından hissedilmesini bekleyebilirsiniz. Bu yatkınlık olarak görülüyor. Neden düşündüklerine karşı çıkamıyorlar?

” Siyasi veya şüpheli sayılan hiçbir şeye yardım edemem, ancak pratikte siyasi veya şüpheli olarak yorumlanabilecek her şey, görebildiğim kadarıyla, bu yüzden hepsinden kaçınıyorum. Başarıyla, çalışma arasında seçim yapmam gerekiyor ve belirtmek istediğimi belirtmek. Beni fazla sınırlamıyor, ancak beni sınırlandırıyor. Olmalı mı? Hayır, şüphesiz hayır. “

Çalışanlarından birkaçı, Premier Lig ve BBC için bağnazlıkla ilgili filmlere dokunarak son derece etkili hale getirdiler

@ IanWright0 ve @AlanShearer

Bu videonun çevrimiçi kötüye kullanımı durdurmayacağını anlıyoruz, ancak bunu paylaşırken sosyal medyadan ne istediğimizin ciddiyetini vurgulamak istiyoruz ağ platformları #NoRoomForRacism | #StopOnlineAbuse pic.twitter.com/m4OayJ0Mqf

– Premier Lig (@premierleague) Nisan 30, 2021

Bence bu doğru, çünkü Davie’nin mektubunun aksine, federal hükümet politikasını eleştirmiyor. – bu politik. Siyasi yasak değil, sadece federal hükümet politikasını eleştiren yasak.

“Dilimi çok ısırırım. Yapmazsam, eninde sonunda kovulurdum. Ya da yapacağımı sanıyorum. Asla anlamayı tercih etmiyorsun. Bazen sanki çocukken uğraşıyoruz. Neden ağır- elli bir zihniyet mi? Ben anlamıyorum. Tories her nasılsa kazanıyor. “

İngiltere’de belki İskoçya’da buna pek boyun eğmiyoruz. Bu benim birincil noktam. Bunun tam olarak neden kazandıkları olabileceği gerçekten tatsız bir fikir. Bir görüntü bir milyon noktadan oluşuyorsa, bir noktanın ne zaman değiştirildiğini keşfetmezsiniz, ancak nihayetinde hepsini değiştirerek fotoğrafı tamamen değiştirirsiniz.

Bu nedenle, ifade özgürlüğüne yönelik küçük saldırılar, zamanla propagandanın tamamen onaylanması ve eleştirinin bastırılması haline gelebilir. Şiddetli siyasetinizin normalleşmesini istiyorsanız, en popüler TELEVİZYON ve radyo yayıncısını sırtüstü yapmak son derece önemlidir. Ve aslında öyleydi. Bu beni çok rahatlatıyor.

Davie, aynı şekilde, işçilerin kendi deyimiyle ‘erdem sinyalini’ büyük ölçüde engellemeleri gerektiğini belirtiyor.

Bu sitede, bu terimin pratikte yalnızca hoşgörüsüz ve sıklıkla aşırı sağ tarafından ‘uyanmaya’ yönelik bir saldırı olarak kullanıldığını anlıyoruz. Bunun bir evcil köpek düdüğü ifadesi olduğunu anlıyor ve onu kullanarak çitin belirli bir tarafına kendini boyadı.

“Bu çağdaş bir şey değil. BBC’nin bir Tory DG’ye sahip olması alışılmadık bir durum değil. Tüm federal hükümet ve gazeteler, pek çok solcu olduğuna inanabilir, pek çok BBC’li Tories için çalışmaya gitti. Haber odasına ek olarak, tüm spor dallarında tesis hattına gerçekten ayak uyduran bağımsız olarak bilgilendirilmiş kişilerden makul payını sürekli olarak kullandı. Allegra Stratton, en yenisiydi.

“Gerçek şu ki BBC federal hükümetten korkuyor. Tüm Prens Philip’in çilesi mi? Hepsi bu gerçeğe dayanıyordu. “

BBC’nin futbol yayıncıları sıradan, konuşkan ve muhtemelen özellikle radyoda işlerini nasıl yaptıkları konusunda bir dereceye kadar önceden yazılmamış olmaları isteniyor. Tipik olarak kafalarının üstünden konuşuyorlar, bence olağanüstü.

Ancak Johnson bir iki yüzlü sahte ve bağımlı olunamaz futbol piramidini desteklemek (onun ne olduğunu bile anladığı gibi) ve bunun kanıtını sağlayabilir, bunu azarlamadan ifade etme kabiliyetine sahip olmaları gerekir. Paradoksal olarak, pek çok Tory vatandaşı Johnson’ın sahte ve umursamayın. Bunlar aptallar değil, zeki bireyler ve materyallerini herkes kadar girmeleri gerekiyor.

Bunların hepsi kesinlikle BBC’yi beğenmeyen ve Başbakan’a gelince amiral gemisinde görünmeye tenezzül etmeyen agresif bir Muhafazakâr federal hükümeti pasifleştirmek için yaratılmıştır. haber programı, Bugün.

“Bunun gerçekten çok zor olduğunu hayal edebiliyorum Siyasi basın muhabirleri için, ancak sporun politik olduğu konusunda tamamen hemfikir olsam ve açıkça Boris Johnson kendisini bunun bazı kısımlarına dahil etmeyi seçmiş olsa da, aslında benden hiç kimsenin hikayesini anlattığım yöntemi ayarlamam istenmedi / söylendi. avantaj. Bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini görebileceğime inanmak isterdim, ancak muhtemelen olmasın? “

Temel spor haberciliğini etkilediğine inanmıyorum, federal hükümet politikasını içeren aktif bir endişe ortaya çıkana kadar bunun için hiçbir faktör yok.

“İçeri girmediklerinden emin olduğum için BBC’yi çalan Mail / Telegraph bireylerine sürekli acıyorum sadece propaganda araçları haline gelmek için gazeteciliğe dönüştü … ancak bunun duvarlarımızın içinde gerçekleşeceği beni hiç etkilemedi. Bu cahil olabilir, ancak kesinlikle sporda, belirli bir yöntemde belirli bir hikayeyi ele almamla ilgili hiçbir önerim olmadı. “

‘Endişeler’ ile ilgili olduğu zaman testin olduğu yer. İşte o zaman kelimeleri iyice seçmeniz gerekiyor. Bazıları sanırım hemen şimdi yapıyor.

“Sadece bir” hayır, bunu belirtme “tetikleyiciniz var beyninde. Bugün kimse parmağınızı sallayarak tepenizde yükselmiyor, orada olduğunu hissediyorsunuz. Birkaç yıl önce yapmadın. Şimdi yaparsın. Kesinlikle Tory karşıtı olarak ortaya çıkmaktan rahat hissetmezdim, ancak kesinlikle Tory karşıtıyım. Bastırma işe yarıyor, sanırım, değil mi? Kara listeye girmek veya tipik bir arkadaş olan bir konuşmacı için hayatı zorlaştırmak istemezsiniz. “

“BBC için çalışanlar, BBC’nin editoryal seçimlerinin herhangi bir bireysel ilgi veya yatkınlıktan etkilenmediğini garanti etme sorumluluğuna sahiptir,” Davie emrini kontrol ediyor. ‘ Görüntülenen ‘cümledeki tüm ağır işlemleri yapmaktır.

BBC’nin görevi yalanlarla gerçeği sabitlemek değil, Genelde federal hükümetle aynı fikirde olmak tarafsız olduğunuzu ima ediyor gibi görünse de, buna karşı çıkmanız önyargılı olduğunuzu gösterir.

Personele, “kutlama” yapıyorlarsa ve “siyasallaşmaya karar vermiyorlarsa veya endişelere itiraz ediyorlarsa” Onur yürüyüşü gibi etkinliklere gidebilecekleri bilgisi verilir. Bu şaşkın bir düşüncedir. Olay ne zaman karar vermeye başlar? İkisini birden yapabilirsiniz. Bir kez. Kişinin uzun bir siyasi olma geçmişi vardır.

Bir kez Ağa içinde, Davie’nin gerçekten önerdiği şey, eşcinsel yanlısı, ırkçılık karşıtı, feminist yanlısı ya da arzu ettiğiniz herhangi bir şey olabileceğiniz, ancak buna ‘itiraz edilen’ hale getiren siyasi herhangi bir şey ekleyin ve yasak olduğu. Bu değil. Bir BBC çalışanı, kişisel yaşamlarında arzuladıkları şeyi yapma yeteneğine sahip olmalı ve konuya uygun olduğunda herhangi bir argümana gerekçeli bakış açısını dahil etmelidir. Davie’nin burnunu güvenli bir şekilde Tory kutlama temeline sıkıştırmasını, muhafazakar bağnazlar ve çılgınlar adına tarafsız ve tarafsız olma kisvesi altında gizli bir kültür savaşıyla mücadele etmesini istiyor.

“Aklımı söyleseydim, bir dakika bile dayanmazdım” der bir çok bilgi, anlayış ve anlayışa sahip bir çalışan – hepimizin çok şey öğrenebileceği biri. Doğruyu söylemek gerçekten rahatsız edici. BBC, endüstriyel TELEVİZYON’un en uygun fiyatlı ortak önlem baskılarına karşı temel bir siperdir ve bu yöntemde gizlice sterilize edilmesine izin vermemeliyiz.

Görüşürüz Davie, görüşürüz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu