Princessbet promosyonu
Haberler

Chelsea, son olarak Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona tarafından alçaltıldı

Chelsea’nin kulüp tarihinde ilk kez Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ni kazanma sözü, Pazar günkü Barcelona’nın 4-0’lık mağlubiyetinin ardından ıstırapla sonuçlandı.

Emma Hayes “Blues, Avrupa başyapıtına ulaşan ilk İngiliz tarafı oldu çünkü Toolbox rakipleri 14 yıllar önce kazandı.

Ancak kendi tarafı kendi bakirelerini ilan etmek için 2019 Lyon’a son 4-1 yenilgisinin intikamını alan duygusuz bir Barcelona grubu tarafından tamamen yenildi. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu.

Chelsea’den Melanie Leupolz, Alexia Putellas’ın Barcelona’nın hücum alanından sağladığı faydayı ikiye katlamadan önce Gothenburg’da sadece 33 saniye sonra kendi internetini kurdu 14 dakika sonra.

Aitana Bonmati, 20 dakika, Caroline Graham Hansen, maçın yarıdan önce tamamlanması nedeniyle, periyottan 9 dakika önce İspanyol tarafı için 4. ev sahibi oldu.

Hayes, bu ay önceki yarı final karşılaşmasının 2. ayağında Bayern Münih’i 4-1 yenen aynı oyunculara olan inancını korudu.

Ancak Chelsea , rakiplerinin kabarcıklı başlangıcını takiben açılış dakikasında tırmanmak için bir dağla uğraşırken kaldı.


AYRICA OKUYUN: Alisson üstbilgisi, saf seyreltilmemiş Barclays


Lieke Martens’in inanılmaz çabası, sadece 25 saniyelerle üst direği salladı ve Blues çizgilerini temizlemek için çalışmayı bıraktığında top Leupolz’a çarptı ve devreye girdi Ann-Katrin Berger’in kafasının üzerinde.

Chelsea, kutlamadan etkilenmiş gibi göründü ve Jenni Hermoso’nun atışını genişçe sürüklemesiyle dakikalar sonra pratikte bir kez daha teslim oldu.

Düzensiz bir şekilde Sona doğru açılan Blues, Pernille Harder’ın 2 cazip şansı boşa harcamasıyla aynı seviyeyi çekmiş olabilir.

Ve açıkta kaçırılanlara hakaret etmek için yapıldılar. gs Hermoso paket içinde engellendiğinde ve hakem Riem Hussein bölgeyi işaret etti.

Putellas Berger’e kendi tarafının 2. golünü atmak için yanlış bir yöntem gönderdi ve bu, Londralılar için 6 dakika daha kötü bir şekilde geri dönmekti. daha sonra Barcelona bir kez daha vurduğunda.

Martens’in pası, Bonmati’de savunmasız bir Berger’ı geçerek gol atan Hermoso’yu keşfetti.

In 2019, Barcelona kendi yöntemleriyle 4 kez 30 dakika içinde 4-1’lik mütevazı bir son yenilgi verdi. Pazar günü açılış süresinde 4 gol atma sırası onlara gelmişti.

36 dakika sonra Martens, Niamh Charles’ı uzakta tutarak pakete girdi. Barcelona’nın 4. ve nihayetinde son vuruşunda hata yapmayan Graham Hansen için topu geri çekmeden önce.

Hayes’in tarafı, 2. yarıda cesaretsiz bir kararla ortaya çıktı, ancak çok fazla görmesine rağmen Top, ayık bir gecede bir hafifletme bulamadılar.

Yenilgi, Chelsea’nin Kadınlar Süper Ligi şampiyonluğunu Reading’e karşı 5-0 galibiyetle kapattıktan bir hafta sonra dörtlü sözünü sona erdirdi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu