Princessbet promosyonu

Avrupa Futbol Şampiyonası 2021

Her ne kadar resmi kısaltması EURO 2020 olsa da 2021’de yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası 2021 12 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye’nin ilk maçı 12 Haziran’da Roma’da İtalya ile olacak.

Avrupa Futbol Şampiyonası için geri sayım başladı. Her ne kadar resmi kısaltması EURO 2020 olsa da 2021’de yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası 12 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. EURO 2020, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenmişti.

Şampiyonanın 12 farklı kentte oynanması planlanıyordu. UEFA, turnuva maçlarına evsahipliği yapacak kentlerde statlara kapasitelerinin yüzde 25’i kadar seyircinin güvenli bir şekilde alınmasıyla ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyor. Mesela İspanya’daki karşılaşmalar, Bilbao’nun yerine Sevilla’da oynanacak. Dublin’deki maçlar ise Londra ve St.Petersburg arasında paylaştırıldı.

Grup А

İtalya

İsviçre

Türkiye

Galler

Grup B

Belçika

Danimarka

Finlandiya

Rusya

Grup C

Avusturya

Hollanda

Kuzey Makedonya

Ukrayna

Grup D

Hırvatistan

Çek Cumhuriyeti

İngiltere

İskoçya

Grup E

Polonya

Slovakya

İspanya

İsveç

Grup F

Fransa

Almanya

Macaristan

Portekiz

Türkiye de bu turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar arasında yer aldı. A Grubu’nda yer alan A Milli Takım, turnuvanın açılış maçında İtalya ile karşılaşacak. Turnuva hakkında merak edilenleri derledik:

Avrupa Futbol Şampiyonası 2021: Takvim, sonuçlar, tablo

11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri ​​arasında Avrupa’nın 11 şehrinde Euro 2020 maçları oynanacak. Koronavirüs pandemisinden bir yıl ertelenen turnuva 60. yılını kutlayacak.
Avrupa Futbol Şampiyonası’nın son bölümünde olduğu gibi 5 yıl önce de 24 takım oynayacak. Tüm takımlar 4 katılımcıdan oluşan 6 gruba ayrılır. Her biri her birini bir kez oynayacak.

Bir zafer için üç puan verilir. Beraberlik için – bir şey, yenilgi puan eklemez.

Gruplarının turnuva tablolarında 1-2 sıra alan takımlar playofflara kalır. Ayrıca 6 üçüncülük takımından 4’ü de onlara eklenecek. Şanslı olanlar UEFA reytingine göre belirlenecek: Kim daha yüksek çıkarsa bir sonraki tura geçecek – 1/8 final.

Rus milli takımı, Belçika, Finlandiya ve Danimarka takımlarıyla oynayacakları B Grubu’nda sona erdi. Euro 2020 Rusya maçlarının programına göre ilk maç 12 Haziran’da Belçika’ya, ardından 16 Haziran’da Finlandiya’ya ve 21 Haziran’da Danimarka’ya karşı oynanacak.

Euro 2020 takvimini ve tablolarını görüntüleme kolaylığı için takımların adına tıklayın – bu takımın tüm maçları ve gruptaki yeri vurgulanacaktır.

Avrupa Futbol Şampiyonası 2021 finali 11 Temmuz’da 22:00’de Londra’da yapılacak.

Venusbet ile bahisler yapın ve para kazanın!

Başa dön tuşu