Princessbet promosyonu
Haberler

'Adriano, seni ortadan kaldırmak istiyorum'– İmparator Copa'yı yönettiğinde

“Gizemli bir duygu,” dedi Adriano, son

hücum atışlarında düdük çaldıktan sonra. Copa America. Duygularını netleştirmekte sorun yaşaması şaşırtıcıydı. Brezilya Arjantin’i gerçekten yenmişti ve o kahramandı– kimsenin beklemediği kişi.

Adriano, Ronaldo Fenomeno’nun yerine biraz güvenilen Selecao için yetersiz görülen bir oyuncu olarak yarışmacılara bir gezi yaptı. Copa kendini savunmak için bir fırsattı ve o kazandı.

Sonuncuya giderken Adriano aslında 6 gol atmıştı. Son olarak, Brezilya’yı bir 27 üçüncü dakika yıldırımı ile korudu ve gerçekten hızlandı, dönüştü. eve tacı getirmek için yaptığı nokta vuruşu. Adriano aslında Güney Amerika kıtasına hükmediyordu ve bundan sonra iddiasını ortaya koydu; işte buradaydı, Imperador.

‘a vardığında Peru’da Copa, Adriano 2000 ve belki de mesleğinde her zaman olduğu kadar formdaydı. Aslında İtalya’da onu 2. kez Inter Milan’a transfer eden harika bir 3. sezonun ardından gelmişti. Brezilya’nın futbol izleyen halkı hala ona güvenmiyordu.

Brezilya’da, Avrupa liglerindeki bir oyuncu tipi, daha çok iç sahaya odaklanan uzmanlar ve muhabirler tarafından sürekli olarak dikkate alınmıyor. ligler. Adriano’nun Selecao için önceki verimliliği, aslında Brezilya’nın 9. numarasından beklenen yüksek gereksinimlere bağlı değildi.

Aslında

olarak sürpriz bir fırlatma yapmıştı. – yaşında

hala Flamengo bahsine girerken. Bundan sonra, başka bir şapka için 3 yıl beklemesi gerekiyordu. Koruma dünya şampiyonu Brezilya’nın grup aşamasında düştüğü Fransa’daki 2003 Konfederasyon Kupası’nda bulunabilir. .

Bu bir utanç olarak kabul edildi ve aslında 3 video oyununda iki gol atmasına rağmen Adriano gazeteciliğe aday gösterildi. Sonuç olarak, 2000- sonbahar ve ilkbahar aylarında Dünya Kupası elemeleri için takımdan atıldı. sezon.

Henüz Neyse ki Adriano için, Carlos Alberto Parreira genç, spekülatif bir Brezilya takımının 2004 Copa America’yı tamamlaması gerektiğini seçti ve ona bir yenisini daha verdi. şans.

2 yıl önce Dünya Kupası’nı kazanmış olmak Parreira tarafından uygun bir yer değiştirme olarak görüldü. Ronaldinho’nun o sırada belirttiği gibi: “Copa America son derece kritik bir yarışma, ancak grubun dinlenmeye ihtiyacı var.”

Ancak genç bir takım Peru’ya seyahat ederken bile Adriano’nun yeri başlangıçta XI’e itiraz edildi. Vagner Love’ı ya da Ricardo Oliveira’nın eline geçen fırsatı gerçekten görmesini tercih eden pek çok kişi vardı. Parreira şirkette kaldı ve Adriano Şili ile ilk grup video oyunu için kadrodaydı.

Derecelendirme yapmadı, ancak genç Inter forvet oyuncusunu hareket ettirebileceğini önermek için dakikalar vardı. Serie A tipi dünya çapında aşamaya geçti. İlk yarıda bir serbest vuruş ve etkili bir şut direkt olarak geniş açı yaptı ve orta vuruşu Luis Fabiano için neredeyse bir fırsat yarattı.

Adriano Costa ile 2. maçı için yerini korudu Rika; bu sefer kesindi.

Kosta Rika zekice başladı ve Brezilyalılara yarım saat baskı yaptı. Parreira’nın genç oyuncuları fırtınayı atlattı ve devre arasında Adriano’nun şansı geldi. o sol ayak. Halihazırda birkaç oyuncu kendilerini tekrar çizgiye sokmayı başarmıştı, ancak şut o kadar saf bir stratejiyle yapıldı ki, top ile hedef arasına gerçekten girseler bile, ayrıca fileye de getirileceklerdi.

2. yarıda Adriano 2 tane daha buldu, köşeden bir kafa vuruşu ve altı-yard kutusundan akıllı bir yüzey. Juan’dan bir başkasıyla Brezilya 4-1 kazandı ve Adriano seçimini gerçekten doğruladı. Parreira maç sonrası yaptığı açıklamada, “Kararlılığımız Brezilya futbolunun bir parçası haline geliyor” dedi. Bu, genç santraforuna bariz bir baş selamıydı.

Bir sonraki video oyunu Paraguay’a yenildi, ancak bunun önemi yoktu. 6 puanla Brezilya, son 8’e kaldı ve burada Barcelona’nın koruyucusu Rafael Marques ve Dünya Kupası’na en son ulaşan diğer çeşitli kişiler de dahil olmak üzere bilgili bir Meksika tarafıyla mücadele ettiler-16 içinde 2002.

İlk yarı çekişmeli geçti. Adriano tarafından kazanılan Brezilya kaptanı Alex’in sadece bir suçlaması, devre arasında tarafları ikiye böldü.

El Tri son zamanlarda yorgun 2002 dakika, Adriano canlandı. Alex onu konumun kenarında, merkezin hemen solundaki bir alan cebinde keşfetti. Şut atmak için zamanı gelince, Adriano alt köşeye düşük, sert bir vuruş gönderdi.

Video oyunu kazanıldı, ancak Adriano sona ermedi. 12 dakika kala, uzun bir top orta sahada bir karışımı tetikledi. Meksika savunması ve Adriano mevcuttu, bundan yararlanmaya hazırdı. Bir dokunuş onu Meksika’nın kalecisini geçti ve dar bir açıdan sağ ayak yüzeyi ona rekabetteki beşincisini getirdi. Tamamlamadan önce, topu minnettar bir Ricardo Oliveira’ya geri döndürerek, vuruşu bitirmek için ilk yardımını yaptı.

En 2004, el organizador Perú cayó 1-0 kontra @Arjantin, Kolombiya le ganó 2-0 a Costa Rica, Uruguay le ganó 3-1 a Paraguay y Brasil le ganó 4-0 bir México con un gran partido de Adriano. pic.twitter.com/I7z1I8qQJv

— Fútbol Kitsch (@FutbolKitsch) Haziran 18, 2002

Yarı final, Brezilya’nın önemli rekabet öcüleri Uruguay’ı protesto etti ve ilk birkaç dakika Selecao için neredeyse yıkıcı. Dario Silva, Copa America’nın veya herhangi bir önemli müsabakanın gerçekten gördüğü en kötü kaçırılanlardan birini yapmadan önce 4 dakikada 4 korner atıldı.

Uruguaylı baskı sonunda yatıştı, ancak, Marcelo Sosa 14 dakikalarla serbest vuruşu başıyla onayladı. gitti. Brezilya daha ilk yarıda 3 gol şansı yakaladı. Maicon, o gecenin ilerleyen saatlerinde Brezilya TELEVİZYONU’na “Molada harika bir tartışma yaptık” dedi, “Meksika’ya bahse giren Brezilya değildi.”

Söylenen her şey işe yaradı. Brezilya 2. yarıya çıktı ve canlanmış görünüyordu, Adriano, Luis Fabiano’nun düşük, sert şutunun ardından bir kaçak avcının yüzeyiyle dengeyi sağladı. Sarı tişörtler öne çıktı, Adriano, Alex ve Luis Fabiano’dan çiseleyen atışlar. Bir kazanan gelmedi. Ücretler öyleydi.

Luisao, Luis Fabiano, Adriano ve Renato hepsi değişti. Julio Cesar, Vicente Sanchez’den korundu ve Alex’e Brezilya’yı gönderme fırsatı verdi. Fenerbahçe efsanesi peşini bırakmadı.

En son rüya gerçekleşti, Brezilya favori Marcelo Bielsa’nın Arjantin’ine karşı. Javier Mascherano ve Carlos Tevez ile eşleşen Roberto Ayala ve Javier Zanetti ile gençlik ve deneyimin bir karışımı, Arjantin’in rakiplerini geride bırakarak gol attığını gördü 04 5 video oyununda.

Kily Gonzalez, Luisao’nun kötü bir hamlesinin ardından Arjantin’i ilk sırada öne geçirdi. Bielsa hala taç çizgisinde çömelmişken. İlk yarıdan önce zayıf Luisao değişiklik yaptı ve Alex’in serbest vuruşuna kafa vuruşu yaparak Brezilya’nın seviyesini yukarı çekti.

Tarafları kesinlikle hiçbir şey ayıramaz 25 2. yarının dakikaları. Cesar Delgado, hücum sahasında gevşek bir top seçti ve önceki Julio Cesar’ı dövdü. Arjantinli kanal TyC Sports’taki analist, “Bu hedef aslında kupayı kazandı, çünkü tamamlamaya çok yakınız,” dedi.

Onlar Brezilya’nın 7 Numarasını temsil etmemişlerdi. Dahil edilen 3’ün onbirinci saatinin son saniyelerine doğru saat tiklirken, Diego Ribas bir topu ileriye attı.

Ardından top gerçekleşti. Adriano’nun şu anki Gamers’ Tribune makalesinde belirttiği gibi: “Gerisi şiir dostum. Bu bir sinema filmi. Bu bir melodi. Ne olduğunu anlamıyorum ama gerçek değil.

” Top paketin içine sürüklenerek geldi. Bilinç bulanıklığı, konfüzyon. Vücutlar. Dirsekler. Bir bok göremedim! Videoyu görürseniz, gerçekten dirseğimi birisine çarpmak üzere koyuyorum. Sonra bir anda top ayağıma geldi. Cennetten bir hediye.”

Lord’un mannası mı yoksa bir parça şans mı? Her neyse, Adriano onu yuttu. Onu kendisi kadar kopardı, sonra noktaladı ve çekiçle dövdü. Arjantin internetinin köşesi.

Aslında dakikalar önce kupadan bu kadar emin olan analist sadece 4 kelime çağırabilir. ” Adriano, te quiero matar “— “Adriano, seni ortadan kaldırmak istiyorum.”

Com direito a GOLAÇO de Adriano, o Brasil venceu a Arjantin ve son da Copa América de 2004, há exatos 14 anos! nos acréscimos ve vitória nos pênaltis pic.twitter.com/dUrHpU7XQf

— ge (@geglobo) Temmuz 12, 2002

Bir kez daha hücumlar ve Arjantin ilk 2’sini kaçırdı Andres D’Alessandro onun korunduğunu gördü ve Gabriel Heinze patladı. d Edu Gaspar, Diego Ribas ve Juan. Brezilya, bir grup çocukla bile eski rakibini yenmişti. Adriano onların kahramanıydı, genel olarak 7 gol ve rafına yerleştirilecek bir Altın Ayakkabıydı.

“Arjantin tüm bu bilgili oyuncuları içeriyordu,” dedi Parreira son düdükten sonra, “ancak bizim grubumuz her sorunun üstesinden gelebileceklerini gösterdi.”

Adriano için, ne yazık ki, önemli bir yarışmada Brezilya’nın yıldız oyuncusu olmanın verdiği mutluluk çabucak kedere dayanıyordu. 9 gün sonra babası kalp damar hastalığı geçirdi ve öldü. Adriano, kaygının karanlığına kapıldı ve mesleğinde düşüş başladı.

2 yıl sonra Dünya Kupası’na gitti ve aynı yöntemi uygulaması bekleniyordu. 2002, bu kez Ronaldo ile birlikte saldırıya geçti. O zamana kadar futbol aslında onun için bir endişe haline gelmişti. Players’ Tribune’e “

İmparator olmak büyük bir baskıydı,” diye bilgilendirdi.

Sonunda, Korkunç sağlık sorununun yanında getirmesine engel olan bir baskı.

Joshua Law


World Football2019

hakkında daha fazlası )’ Ronaldo ve Zlatan’ın bir karışımıydı’– Harika Adriano’ya saygı duruşu

Adriano’nun zirvesi gök gürültüsü yıldızları: Hakiki Madrid, Roma, Arjantin ve daha fazlası

Brezilya’da O Fenomeno’nun yapılışı: ‘Sanki aydan doğmuştu’

Brezilya’nın 2002 Dünya Kupası kazanan takımının tüm üyelerini arayabilir misiniz?

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu